تریلر کانتینربر چیست؟

ساده‌ترین و سبک‌ترین انواع بارگیرهای غیرثابت تریلی کانتینربر است. محل بار تریلر کانتینربر بوسیله تیغه‌ای طولی به دو قسمت مساوی تقسیم می‌شوند. تیغه‌های تریلر دو نوع هستند، یک نوع برای حمل کانتینر و نوع دیگر برای حمل مخازن مناسب است. این تریلی ها به خودی خود دارای قسمت بار نیستند و کانتینرهای مورد باری مورد نیاز به روی آنها قرار گرفته می شود.

قابلیت اتصال موقت (غیردائمی) تیغه‌ها، این امکان را فراهم می‌کند که باتوجه به شرایط و نیازهای فصلی بتوان انواع مختلف کانتینر، مخازن و ادوات دیگر را روی بارگیر سوار کرد.

تریلر کانتینربر

کاربرد تریلر کانتینربر

از تریلرهای کانتینربر برای حمل بارهای سنگین استفاده می‌شود. تریلی تیغه یا تریلر کانتینربر برای حمل کانتینرها و تانکرهای گاز و نفت استفاده می‌شود. در گمرک نیز از این تریلی بسیار استفاده می شود. بنابراین در کارهای عمومی کمتر دیده می شود.

انواع تریلی تیغه

تریلی تیغه در ۲ نوع کانتینربر (۲۰ تا ۴۰ فوت) و تانکر وجود دارد.

کاربرد تریلر کانتینربر

استانداردترین كاربری جهت حمل كانتینرهای ۲۰ تا ۴۰ فوت تیغه كانتینربر است. اگرچه این محصول در زمره ساده‌ترین كاربری‌ها به حساب میاید و نسبت به سایر تریلرها سبكتر است ولی شاسی آن از استحكام كافی و مناسبی برخوردار است. هر كانتینر به كمك 4 عدد قفل مخصوص فولادی آبكاری شده تعبیه شده در محلهای خاص، به شاسی وصل می‌شود. چنانچه تنها یك كانتینر ۲۰ فوت نیاز به حمل داشته باشد، لازم است آن را در وسط كاربری قرار داد به نحوی كه محل قفلهای از پیش تعبیه شده بتواند آن را از ۴ نقطه مهار كند.

تیغه ها در دو نوع تولید میشوند كه یك نوع برای حمل كانتینر و نوع دیگر برای حمل انواع مخازن (مخازن از جنسهای مختلف جهت حمل شیر، آب، آمونیاك، اسید، ‌الكل و سایر فرآورده های شیمیایی) استفاده میشود. در هر دو نوع تیغه، میتوان با توجه به نیاز فصلی انواع مختلفی از مخازن و یا ادوات دیگر را بر روی كاربری قرار داد. اتصال غیر دائم از طریق كورپی، پیچ و مهره و یا قفلهای كانتینر، این قابلیت و انعطاف پذیری را در محصولات تیغه به وجود آورده است.